Ve druhé části tohoto tématu se podíváme na další zajímavé chatboty, kterým byste v tomto roce měli věnovat svou pozornost.

Grok

Tento chatbot zaznamenal skutečně bleskový vývoj, který trval pouhé čtyři měsíce. Grok se ve srovnání s předními modely může pyšnit klíčovým aspektem, a sice přinášením té nejupřímnější pravdy. Když pomineme filozofické otázky, znamená to, že umělá inteligence není brzděna stejnými bezpečnostními opatřeními jako GPT nebo Claude. Nebude se vyhýbat odpovědi na jakoukoli otázku, která vás napadne.

Grok může být jednoho dne napojen na data platformy X v reálném čase více než jen pomocí svých tréninkových dat pro generování odpovědí. To je obdoba chatbota, který je zakotven v živé aktivitě na sociální síti. Představte si, že byste mohli klást otázky týkající se trendů, konverzací nebo dokonce nálad uživatelů. Název grok by měl vystihovat snahu něco pochopit ať už intuitivně nebo na základě vcítění.

HuggingChat

V tomto případě se jedná o open source chatbota sestaveného společností Hugging Face. Z hlediska uživatelského prostředí je podobný ChatGPT, stejně dobře přijímá instrukce a zdá se, že je i hravější ohledně interakcí s uživatelem – alespoň soudě dle reakcí typu Jasná věc!, Samozřejmě!Dej mi vědět, jestli něco z toho vzbudí zájem, a můžeme pokračovat v brainstormingu!, které patří mezi ty nejčastější. Není ale ani zdaleka vše ideální, což se týká především ověřování faktů, pravopisných chyb a občasného náhlého přerušení výstupu.

I přes tato omezení je používání HuggingChatu skvělé. Je to něco, s čím lze ChatGPT porovnat a co odhaluje něco o tom, jak tyto modely přijímají vstupy a vypočítávají výstupy. Určitě jej můžete přidat do své sady nástrojů pro brainstorming, ale držte jej stranou od vážnějších částí pracovního postupu – alespoň prozatím.

Zapier Chatbots

Bezplatný nástroj Chatbots od Zapieru vám umožní vytvářet vlastní chatboty s umělou inteligencí pomocí technologie GPT. Vytvoření chatbota je snadné – stačí mu zadat jméno, volitelný pozdrav a zástupný dotaz, který uživatele informuje o tom, co mají dělat, a posléze jaký zadat pokyn. V direktivě chatbotovi sdělíte, kdo je, co ví a jak má odpovídat. Tým Zapier vytvořil vše od překladače firemního žargonu přes generátor tiskových zpráv až po bota pro vyhodnocování rizik. Ať už chcete, aby bot byl čímkoli, bude jím.

Můžete zvýšit nebo snížit kreativitu (podobně jako na hřišti OpenAI) a dokonce si přizpůsobit vzhled bota. A dokonce můžete chatbota trénovat na konkrétních dokumentech, takže může sloužit jako zdroj znalostí na základě vaší dokumentace. Nebo můžete začít s předpřipravenou šablonou, jako je bot Business Coach, bot Explain nebo bot ZapChat. Pak pro něj můžete vytvořit pěknou malou vstupní stránku a dát mu jedinečnou adresu URL, kterou můžete sdílet s kýmkoli.

YouChat

Uživatelské rozhraní YouChatu připomíná stránku s výsledky vyhledávání Google. Rozdíl je v tom, že kromě tradičních karet pro vyhledávání videí, zpráv a obrázků je zde také karta pro chat s umělou inteligencí. Po zadání dotazu a obdržení výstupu můžete procházet seznam výsledků webového vyhledávání na pravé straně obrazovky. V dolní části najdete také kontextová tlačítka, která otevřou například sbírku příspěvků na Redditu o daném tématu nebo mapy se špendlíky všech diskutovaných míst. Pokud máte rádi jednoduchost ChatGPT, může vám to připadat trochu přeplněné, ale pro rychlejší procházení velkého množství informací je to skvělé.

Naleznete zde funkci Apps, díky níž můžete procházet obrovský seznam zdrojů informací obsahující jména jako Reddit nebo TechCrunch a můžete si nastavit priority podle svých zájmů. Stejně jako ChatGPT má YouChat historii chatu a můžete také sdílet svá vyhledávání s ostatními. Pokud si přejete, aby Google již měl chat s umělou inteligencí podobný Bingu, YouChat stojí za pozornost.

KoalaChat

KoalaChat je jednoduchá chatovací aplikace s umělou inteligencí, kterou pohání GPT-3.5 Turbo. Tento chatbot vám pomůže s čímkoliv, ať už s naplánováním víkendového výletu pro celou rodinu, přípravou oslavy narozenin nebo jen s jednoduchými úkoly.

Kromě zážitků z chatu můžete KoalaWriter použít i k vytváření příspěvků na blog pomocí GPT-3.5 nebo GPT-4. Ve srovnání s nástroji specializovanými na psaní obsahu zde není mnoho ovládacích prvků, ale oproti volnějšímu prostředí ChatGPT jsou o krok výše. KoalaChat není zcela zdarma – je zde limit 250 zpráv a řada omezení i pro KoalaWriter. Pro zvýšení stropu začínají ceny na 9 dolarech měsíčně, čímž se odemkne i nablýskaný GPT-4.

Jasper Chat

Jasper je komplexní nástroj pro tvorbu obsahu s umělou inteligencí. Má šablony s umělou inteligencí pro všechny typy obsahu – skripty videí na YouTube, příspěvky na blogu, profil na LinkedIn, kopie stránek o uživateli – a nedávno spustil vlastní Jasper Chat. Na něm je skvělé, že z konverzace můžete rychle vytvořit dokument (nebo více dokumentů), což usnadňuje práci s nápady a prosazováním prvních návrhů. Když zadáte podnět k vytvoření článku, Jasper Chat vám vrátí výsledek a navrhne navazující články na podobná témata.

Kvalita výstupu je při srovnání s ChatGPT víceméně stejná – koneckonců oba používají modely GPT od OpenAI – ale při čtení výstupu je cítit, že vývojáři Jasperu jej ladí tak, aby se lépe přizpůsobil tvorbě obsahu. Jasper Chat se také připojuje k internetu, takže budete moci rychleji ověřovat fakta pomocí seznamů zdrojů faktů. Jasper nabízí také doplněk pro generování obrázků pomocí umělé inteligence, takže nemusíte opouštět platformu, abyste se postarali o estetiku. Menším háčkem může být fakt, že veškeré tyto funkce jsou zpoplatněny.